Baltijas valstu nekustamā īpašuma tirgus pārskats 2022. gada 4. ceturksnim

Biroju tirgus 2022. gada 4. ceturksnī bija salīdzinoši kluss, tomēr tirgū saglabājas sīva konkurence par enkurnomniekiem, ko vēl vairāk pastiprina tuvojošies termiņi vairāku jaunu biroju ēku nodošanai ekspluatācijā. Pieaugošās papildu izmaksas vecākām ēkām, attālināts darbs un biroja platības uz vienu darbinieku samazināšanās ļauj īrniekiem pārcelties uz mazākām, bet labāk izvietotām un kvalitatīvākām telpām esošā budžeta ietvaros.

Mazumtirdzniecības tirgus noskaņojumu 2022. gada 4. ceturksnī pamatā noteica inflācija. Pazīmes liecina, ka namīpašnieki piemēros izmaksu indeksāciju pilnā apmērā, taču, līdzīgi, kā tas savulaik bija ar atlaidēm īrei pandēmijas laikā, viņi ir gatavi apspriest papildu iespējas ar lielākajiem nomniekiem individuāli.

Rūpniecības tirgus: Lidostas teritorijā, 2022. gada 4. ceturksnī attīstītājs Piche nodeva ekspluatācijā Green Park III (1. korpuss), tādejādi pievienojot 7 064 kvadrātmetrus industriālās platības. Šajā pašā laikposmā tika pabeigts arī biroju projekts "Ķengaraga centrs" ar kopplatību 4 423 kvm.

 Baltic_Quarterly_Report_4Q_22.pdf