Rīgas dome paraksta memorandu ar dāņu arhitektu Janu Gēlu

Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse (NNĪAA) pozitīvi novērtē Rīgas domes 24. augustā noslēgto sadarbības memorandu ar starptautiski pazīstamo dāņu arhitektu Janu Gēlu, lai sekmētu Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības, kvalitatīvas publiskās ārtelpas un integrētas transporta sistēmas izveidi.

NNĪAA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags norāda:

"Nekustamā īpašuma attīstītāji, īstenojot dzīvojamo un biroju ēku projektus, aizvien lielāku uzmanību pievērš tam, lai izveidotā vide būtu cilvēkam draudzīga un pieejama. Tas nozīmē gan apzaļumošanu, gan velonovietnes, gan spēļu laukumus bērniem, gan mūsdienīgu un ērtu mājokļa plānojumu. Taču ir tikpat svarīgi, lai pilsētas infrastruktūra un publiskā pilsētvide ir orientēta uz cilvēku. Tādēļ ir apsveicami, ka šo jautājumu risināšanai Rīgā tiek piesaistīts Jans Gēls, kas ir pasaulē atzīta autoritāte. Rīgas izaicinājumi ir daudz - tostarp, kā atslogot pilsētas centru no pārmērīgas autotransporta plūsmas, kā izveidot patiešām ērtu velosipēdu satiksmes infrastruktūru un kā rūpēties par to, lai pilsētā būtu vairāk apstādījumu un koku. Ja šiem jautājumiem Rīgā tiks pievērsta lielāka uzmanība, arī privātās investīcijas gan vēsturisko ēku atjaunošanā, gan jaunos nekustamā īpašuma projektos pieaugs, jo patīkama vide rada cilvēkos vēlmi tajā uzturēties."

NNĪAA apvieno lielākos nekustamo īpašumu attīstītājus Latvijā. Tās biedri ir Saliena, Merks, Domuss, Pillar Management, Hanner Group, YIT LATVIJA, Bonava Latvija, Modern City, AFI Management, Towers construction Management, Omnium Invest, LIDL Latvija, M.M.M. Projektai, Estera Develpment, kā arī asociētie biedri Colliers International Advisors, Ellex Kļaviņš un IIZI Brokers.

Papildu informācija:
Laura Bluša
NNĪAA valdes asistente
laura.blusa@nniaa.lv, 29282266